Logo
< Newroz’un isyan ve özgürlük çağrısına sahip çıkalım!

Partinin bahar dönemi faaliyetlerinden...


Partinin bahar dönemi faaliyetlerinden...

Emperyalist-kapitalist sistemin saldırılarının yoğunlaştığı bir dönemde işçi sınıfının ve direnen halkların devrimci baharını karşılıyoruz. Siyasal gündemle de bağlantılı olarak bölgemizde illegal faaliyetimizin temposu artırmış durumdayız.

Kürt halkına yönelik aralıksız süren saldırılara karşı Kürt halkına özgürlük! TKİP şiarlı afişler ile komşu haklara karşı bu topraklara kurulmak istenen füze kalkanına karşı Emperyalistlere kalkan, işbirlikçilerine köle olmayacağız! TKİP şiarının yer aldığı afişlerimizi, yanı sıra, Özgürlük, devrim, sosyalizm! TKİP  şiarlı büyük boy afişimizi kullandık.

Ardından 8 Mart vesilesiyle Kadının kurtuluşu sosyalizmde, 8 Mart’ta alanlara! TKİP şiarlı afiş ile beraber Kürt halkının Newroz’unu kutlayan Newroz Piroz Be! Özgürlük, eşitlik, gönüllü, birlik! TKİP şiarlı afişlerimizi yaygın olarak yaptık. İşçi sınıfı savaşacak, sosyalizm kazanacak! TKİP, Kahrolsun sermaye diktatörlüğü! Yaşasın devrim, sosyalizm! TKİP şiarlı büyük boy afişlerimizi de bu faaliyetler esnasında kullandık. Yanı sıra, öğrenci gençliği parti saflarında devrim ve sosyalizm mücadelesine çağıran, gençliğin çeşitli demokratik taleplerinin de yer aldığı TKİP imzalı pulları bazı liselerin çevresine yapıştırdık.

Faliyetimiz bahar sürecinin yeni gündemleriyle birlikte temposu artarak devam edecek.

Küçük Çekmece’den Komünistler

 

Mart ayı kavganın büyütüldüğü bir dönemeç, dünyada ve bu topraklarda... Biz komünistler de kavgadaki ısrarımızı partimizin şiarlarını sokaklara taşıyarak gösteriyoruz. Onyıllar önce tekstil dokuma işçisi kadınların başlattığı mücadeleyi parti olarak bir kez daha selamladık ve bölgedeki tüm emekçileri 8 Mart'a sahip çıkmak üzere sokağa ve eyleme çağırdık. Kayışdağı, Dudullu, Madenler, Sarıgazi, Sultanbeyli ve Aşağı Dudullu’da “Sömürüye, eşitsizliğe, gericiliğe, baskıya ve şiddete karşı 8 Mart’ta mücadele alanlarına! TKİP” şiarlı afişlerimizle bölge emekçilerin seslendik. Bahar dönemi boyunca partimizin şiarlarını yaymayı sürdüreceğiz.

 Ümraniye’den Komünistler

 

Bir bahar süreci daha tüm yakıcılığıyla önümüzde... Bu süreci kucaklamada Mart ayının ayrı bir önemi var. Zorlu mücadelelerin, direnişlerin ve fedakarlıkların simgeleştiği bu ay sömürüye ve baskıya karşı gelişecek mücadelelerin de adeta habercisidir. Baharı kazanmak geleceği kazanmaktır bakışıyla hareket ediyor, bu bilinçle parti faaliyetimizi sürdürüyoruz. “Sömürüye, eşitsizliğe, gericiliğe, baskıya ve şiddete karşı 8 Mart’ta mücadele alanlarına! TKİP” imzalı afişlerimizle selamladık bu mücadele dönemini. Aydos, Gülsuyu, Gülensu, Aydınlı’da gerçekleştirdiğimiz faaliyet bahar dönemi boyunca kesintisiz sürecek.

Kartal, Pendik ve Tuzla’dan Komünistler

 

Bahar dönemi, geçmişin mücadelelerini günümüze ve geleceğe taşımak gibi bir görevi önümüze koyuyor. Bu görev bilinciyle partimizin şiarlarını bir işçi kenti olan Gebze’de yaymaya devam ediyoruz. İlk olarak emekçi kadınların başlattığı mücadeleyi geleceğe taşımak adına işçi sınıfını eyleme çağırarak bahar dönemini başlatmış olduk. Sömürüye, eşitsizliğe, gericiliğe, baskıya ve şiddete karşı 8 Mart’ta mücadele alanlarına! TKİP” şiarlı afişlerimizi bölgenin işçi ve emekçileriyle buluşturduk. Yenimahalle, Erişler ve Ulaştepe hattında gerçekleştirdiğimiz faaliyet yaygınlaşarak sürecek.

Gebze’den Komünistler