Logo
< Alaattin yoldaşın katledilişinin 1. yılında… - Derya Işık

Şan olsun canıyla parti ve devrim davasını yüceltenlere


Şan olsun partimizin yeni mücadele yılına!

Şan olsun canıyla parti ve devrim davasını yüceltenlere!

 

İşçi sınıfının öncü müfrezesi, özlemlerimizin kurmayı partimiz TKİP, 12. mücadele yılını geride bıraktı. 12 yıllık partili mücadelemizde bugün daha kararlı, inançlı ve çelikleşmiş olarak yolumuza devam ediyor, ilmek ilmek bu toprakların devrimci geleceğini örüyoruz. Aradan geçen her yıla, kazandığımız deneyimlerin ve birikimlerin paha biçilmez olduğu gerçeğiyle bakıyor, hedefe biraz daha yaklaşmanın coşkusunu yaşıyoruz. Kapitalizmin karanlığına karşı güzel günlerin, mutlu günlerin sıcaklığını taşıyoruz. Geride kalan her yılda biraz daha olgunlaşıyor, biraz daha ustalaşıyoruz “taşı kırmakta, dostu düşmandan ayırmakta.” Yaşamları köleleştirilmiş milyonlarca işçi ve emekçiye, güzel günlerin müjdesini veriyor, karanlığa karşı ateşi çalanların anılarıyla yürüyoruz.

Korkuyorlar bizden. Korktukları içinde en aşağılık yöntemlerle saldırıyorlar. Sayısız kez tanık olduk egemenlerin ve onların köpeklerinin saldırısına. Gözaltılar yaşadık, tutuklandık, işkencelerden geçirildik, Ulucanlar’da Habip ve Ümit yoldaş olduk, direndik. 26 Eylül 1999 tarihe alçakça gerçekleştirilmiş bir katliam ve devrimci tutsakların destansı direnişi olarak geçti. İnancımızı biledik.

22 Nisan 2001’de ölüm hücrelerine karşı bedenini açlığa yatırarak şehit düşen Hatice yoldaştık. Zulmün karşısında direndik, asla eğilmedi başımız.

19 Kasım 2009’da Alaattin Karadağ idik. Devrimin ve Partimizin şiarlarını işçilere taşırken karşılaştık cellatlarla. İstiyorlardı ki özgürlüğün meşalesi yanmasın. İstiyorlardı ki geleceğin güzel günleri aranmasın. İstiyorlardı ki teslim olunsun. Yaşamın her yanı prangalarla kilitlensin. Ama olmadı. Yapamadılar, yapamayacaklar. “Çatışıldı katillerle, çatışılması gerektiği gibi.” Alaattin yoldaşın kararlılığı, militanlığı aydınlattı Esenyurt sokaklarını. Kızıl rengimize leke sürülemedi. Kanımızla, canımızla yeniden yazdık devrim sloganlarını. Biz devrimin ve sosyalizmin partisiyiz. Yürüyüşümüz sürecek, ta ki zafere dek.

Şehit yoldaşlarımızın bizlere devrettiği kızıl bayrağımızı dalgalandırmaya devam ediyoruz. İşçi ve emekçilere umudu taşıyor, özgür yarınlar için ayağa kalkmaya çağırıyoruz.

Partimizin yeni mücadele yılının coşkusu ve geçtiğimiz yıl sokak ortasında Alaattin yoldaşın katledilmesinin kiniyle parti faaliyetimizi sürdürüyoruz. Esenyurt’un emekçi mahallelerine, işçilerin geçiş güzergahlarına partimizin özgür sesini taşıyor, mücadele çağrısı yapıyoruz. Bu süreçte “TKİP 12 Yaşında, Devrimin Partisi 12 Yaşında!", "Yeni Ekimlerin Partisi 12 Yaşında!", "Yaşasın devrim ve sosyalizm!", "Sosyalizm kazanacak!", "Yaşasın sosyalizm!", "Alaattin yoldaş ölümsüzdür!", “Alaattin yoldaş yaşıyor parti savaşıyor!", "Devrim şehitleri ölümsüzdür!", “Katil polis hesap verecek!” TKİP imzalı yazılamalarımızı bölgenin birçok noktasına yaptık.

Alaattin yoldaşın alçakça katledildiği 4. sokağa “Alaattin yoldaş ölümsüzdür!", "Devrim şehitleri ölümsüzdür!", "Katil polis hesap verecek!” şiarlı yazılamalarımızı gerçekleştirdik, yoldaşın direnişçi tutumunu selamladık.

Esenyurt’tan Komünistler   

 

     


Üste