Logo

İllegal devrimci faaliyetimizi kesintisiz sürdürüyoruz!


İllegal devrimci faaliyetimizi kesintisiz sürdürüyoruz!


İşçi ve emekçilerin çok yönlü ve yoğun bir kuşatma altında olduğu, “açılım” aldatmacasıyla Kürt halkının teslim alınmaya çalışıldığı, faşist sermaye devletinin toplumda gittikçe artan hoşnutsuzlukları bastırabilmek için baskı ve terörünü artırdığı bir dönemden geçiyoruz. Sistem çok yönlü krizleriyle boğuşurken, kendine çıkış yolları arıyor. Tekel işçileri şahsında başlayan eylemli süreç ise geleceğe dair güçlü mücadelelerin sinyallerini veriyor.

Tekel işçilerinin kararlı ve militan mücadeleleri ve onun etrafında örülen mücadele hattı, yıllardır sınıf mücadelesinin içerisinde bulunduğu durgunluk ve sessizlik duvarını yıkan bir misyon oynadı. Son yıllarda krizle birlikte artan saldırılar karşında sürekli geri geçilen sınıf hareketi yeni bir çıkışın ilk olanaklarını yakaladı. Yaşanan tüm bu olumlu gelişmelerin bilincinde olan sermaye devleti, korkularını açığa vurarak, dizginsiz bir baskı ve terörü devreye sokmakta buldu çareyi. Bir yandan Alaattin yoldaşın sokak ortasında alçakça katledilmesi üzerinden de görüldüğü gibi devrimcilere dönük saldırılar yoğunlaşırken, diğer yanda Ankara’nın göbeğinde Tekel işçilerine günlerce gaz bombası, panzerlerle saldırmaktan geri durmadı. Kolluk kuvvetlerinin sıradan insanlara bile vahşice saldırdığı, gözaltında katlettiği günler yaşanıyor. Kürt halkını teslim alabilmek için birçok girişimi fiyaskoyla sonuçlanan sermaye devleti, her seferinde inkar ve imhaya dayalı resmi çizgisini ortaya koyuyor. Kürt kurumları basılıyor, yüzlerce insan gözaltına alınıp tutuklanıyor.

Partili komünistler olarak sürecin omuzlarımıza yüklediği sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyor, işçi sınıfı ve emekçileri tek ve gerçek kurtuluşumuz olan sosyalizm bayrağı altında toplayabilmek ve işçi sınıfının kurmayı partimizi sınıf içerisinde güç haline getirebilmek için yoğun ve kesintisiz bir faaliyet yürütüyoruz.

Alaattin yoldaşın katledilmesinin ardından polis terörü ve cinayetlerine karşı başlattığımız faaliyetimize geçtiğimiz dönem içerisinde de devam ettik. “Alaattin Karadağ ölümsüzdür!/TKİP” şiarlı büyük boy afişlerimizle, “Alaattin Karadağ ölümsüzdür!/TKİP”, “Devrimciler ölmez, devrim davası yenilmez!/TKİP”, “Alaattin Karadağ kavgamızda yaşıyor/TKİP”, “Alaattin Karadağ katledildi! Katil polis hesap verecek!/TKİP” şiarlı küçük boy afişlerimizi bölgemizde yaygın bir şekilde kullandık. “Faşist cinayetlerin hesabı sorulacak!/TKİP”, “Polis cinayetlerine son!/TKİP”, “Polis terörüne ve cinayetlerine son!/TKİP” şiarlı yazılamaları yaptık.

Haftalardır Ankara’nın göbeğini direniş alanına çeviren, birçok saldırıya rağmen kararlı bir şekilde mücadelelerini sürdüren Tekel işçilerinin sesini bölgemizde işçi ve emekçilere taşımaya çalıştık. “Tekel işçileri yalnız değildir!/TKİP, “Direnen Tekel işçisi kazanacak!/TKİP” şiarlı yazılamalarımızla Tekel işçilerini selamladık.

Devrimci illegal faaliyetimizi E-5 hattı, Gülsuyu, Karlıktepe, Topselvi, Kurfalı, Uğur Mumcu, Aydos, Sülüntepe, Kurtköy Sanayi, Güllübağlar, Kavakpınar, Aydınlı, Esenyalı bölgelerine taşıdık. Emekçilerin ilgisini çeken afişlerimiz, sermaye devletinin bekçileri tarafından hemen sökülmeye ve kazınmaya çalışıldı.

Partimizi her alanda ve her açıdan güçlendirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzde bahar dönemi var. Döneminin olanakları ve birikimiyle mücadeleyi güçlendirecek, devrimci baharı kazanacağız.    

Anadolu Yakası’ndan Komünistler

          


Üste