Logo

Parti’nin pratik faaliyetlerinden...


Parti’nin pratik faaliyetlerinden...

Kazanan proletarya devrimi ve sosyalizm olacak!

10. yıl kampanyamız çerçevesinde, “Parti, Devrim, Sosyalizm!/ TKİP 10. Yılında!”, “İşçi sınıfı savaşacak, sosyalizm kazanacak!/TKİP”, “Sınıfa karşı sınıf, düzene karşı devrim!/TKİP”, “Ekim Devrimi 91. yılında! Sosyalizm kazanacak!/TKİP” şiarlı büyük boy afişlerimiz ile, “TKİP 10. Yılında!”, “Parti, sınıf, devrim, sosyalizm!”, “Devrimin ve sosyalizmin partisi TKİP 10. Yılında!”, “Yeni Ekimler için TKİP saflarına!”, “Özgürlük, devrim, sosyalizm!” şiarlı küçük boy afişlerimizi yaygın bir şekilde kullandık.

Cevizli köprüsü ile Karayolları durağı arası E-5 hattı, Kartal köprüsü ile Pendik köprüsü arası E-5 hattı, Kartal, Yakacık ve Kurtköy Sanayisi, Kartal merkez ile Kartal köprüsü arası yol, Gülsuyu, Kartal Karlıktepe, Topselvi, Şahintepe, Aydos, Sülüntepe mahalleleri ile Kurfalı Mahallesi girişi, Gebze’de Ulaştepe, Emek Mahallesi, Korkakdere, Mudurnutepe olmak üzere geniş bir alanda yüzlerce afişimizi yaygın bir şekilde yaptık. E-5 hattında kazınan ya da boyanan afişlerimizin yerine yenilerini astık.

“İşçi sınıfının partisi TKİP 10. yılında! İşçi sınıfı savaşacak, sosyalizm kazanacak!” başlıklı 10. yıl bildirilerimizi de geniş bir bölgeye yaygın bir şekilde dağıttık. Gülsuyu, Kartal Karlıktepe, Topselvi, Aydos, Sülüntepe, Şahintepe Mahalleleri ile Gebze’de Ulaştepe, Emek Mahallesi ve Korkakdere’de oturan emekçilere bildirilerimizi taşıdık.

 “Yaşasın sosyalist işçi-emekçi cumhuriyeti!/TKİP”, “TKİP 10. yılında! Kahrolsun sermaye iktidarı! Yaşasın sosyalizm!”, “Emperyalizme ve şovenizme karşı işçilerin birliği halkların kardeşliği!/TKİP”, “Haramilerin saltanatını yıkacağız!/TKİP”, “Kapitalizm kriz ve yıkım demektir! Çözüm devrimde kurtuluş sosyalizmde!/TKİP” vb. şiarlı kuşlamalarımızı da yaygın bir şekilde kullandık.

Anadolu Yakası’ndan Komünistler


Haramilerin saltanatını yıkacağız!

Ümraniye’nin emekçi semtlerinde servis güzergâhları ile fabrika ve sanayi sitelerinde kullandığımız afişlerimiz, siyasal faaliyetimizin gündemlerini içeriyordu. Emperyalist savaş, düzen içi kamplaşma ve hesaplaşma, 19 Aralık Ulucanlar katliamı ve Partimizin 10. Yılı dolayısıyla merkezi düzeyde çıkarttığımız afişlerimiz bunlardan bazıları. Ayrıca “Yaşasın sosyalist işçi-emekçi iktidarı!”, “Haramilerin saltanatını yıkacağız!”, “Halkların gerçek kurtuluşu ve barışı sosyalizmde!”, “Kahrolsun sermaye diktatörlüğü!”, “Sınıfa karşı sınıf, düzene karşı devrim!”, “İşçi sınıfı savaşacak, sosyalizm kazanacak!” vb. genel siyasal sloganlarımızın yer aldığı afişlerimizi de yaygın bir şekilde kullandık.

Rusya-Gürcistan savaşı döneminde, “Kapitalizm savaş demektir, barış sosyalizmle gelecek!” şiarlı afişimizi; düzen içi kamplaşmanın derinleştiği, ardından Doğan Grubu ve AKP arasında sürtüşmenin boy gösterdiği süreçte ise “Çürüyen düzene karşı tek yol devrim, kurtuluş sosyalizm!” afişini kullandık.

26 Eylül Ulucanlar katliamında yitirdiğimiz iki yiğit önderimiz Habip Gül ve Ümit Altıntaş şahsında devrim saflarında hayatını kaybedenlere yönelik hazırlanan “Devrimciler ölmez, devrim davası yenilmez!” afişlerimizi Eylül ayının sonlarında kullandık.

Ekim ayının ortasından itibaren ise “Parti, sınıf, devrim! TKİP 10. Yılında!”, “Ekim Devrimi 91. Yılında! Sosyalizm kazanacak!”, “Yeni Ekimler için TKİP saflarına!”, “Devrimin ve sosyalizmin partisi TKİP 10. Yılında!”, “Özgürlük, devrim, sosyalizm! TKİP 10. Yılında!” şiarlı afişlerimizle partimizin ve Ekim Devrimi’nin yıldönümlerini kutladık. Afişlerimizi E5, Kadıköy, Erenköy, Ümraniye, Dudullu, Organize Sanayi Bölgesi, Sarıgazi, 1 Mayıs Mahallesi ve Sultanbeyli’de emekçi semtlerinde, servis güzergahlarında yoğun bir şekilde kullandık.

Ümraniye’den Komünistler

Sosyalizm umudunu emekçi kitlelere taşıyoruz!

1 Eylül vesilesiyle “Kapitalizm savaş demektir, barış sosyalizmle gelecek!” şiarlı büyük boy afişlerimizi yaygın bir şekilde kullandık. Yanısıra “Halkların kurtuluşu, gerçek barış sosyalizmde!” şiarlı küçük afişlerimizi İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Köyiçi, Atatürk Mahallesi, Sefaköy-Halkalı yolu, Papaz köprüsü, İnönü Mahallesi, Yeni Bosna Zafer Mahallesi ve de E-5 güzergâhı boyunca yaptık.

Aynı dönemde çürüyen düzen ve çeteleşen devlet gerçeğini teşhir etmek amacıyla “Çürüyen düzene çeteleşen devlete karşı tek yol devrim!” şiarlı büyük boy afişlerimizi ve “Haramilerin saltanı yıkacağız!”, “Kahrolsun sermaye diktatörlüğü!”, “Yaşasın sosyalist işçi-emekçi iktidarı!” şiarlı küçük afişlerimizi de aynı bölgelere yaptık.

Ulucanlar Direnişi’nin yıldönümü vesilesiyle, üzerinde Ümit ve Habip yoldaşların resimlerinin de yer aldığı “Devrimciler ölmez, devrim davası yenilmez!” şiarlı afişlerimizi Şahintepe, Altınşehir, Bayramtepe, İkitelli, Sefaköy, Yeni Bosna ve E-5’de kullandık.

Ardından, Ekim Devrimi’nin 91., partimizin 10. yıldönümünde, afiş ve yazılama çalışmamızın yanısıra partimizin çıkarmış olduğu bildirileri kullanarak etkin bir pratik faaliyet yürüttük.

Görselliğiyle dikkat çeken üç çeşit büyük boy afiş kullandık. Partimizin 10. yılını duyuran, “Parti, sınıf, devrim” şiarının yer aldığı afişimizle emekçilere seslendik. Ayrıca “Sınıfa karşı sınıf, düzene karşı devrim!” şiarının yer aldığı farklı bir afiş daha kullandık. Üçüncü afişimizde ise “Ekim Devrimi 91. Yılında! Sosyalizm kazanacak!” şiarı yer alıyordu.

Yanısıra dört çeşit küçük boy afiş kullandık. “TKİP 10. Yılında!”, “Özgürlük, devrim, sosyalizm!”, “Devrimin ve sosyalizmin partisi TKİP 10. Yılında!”, “Yeni Ekimler için TKİP saflarına!”, “Parti, sınıf, devrim!“ şiarlı afişlerimizin yanı sıra, sermaye devletinin tırmandırdığı şovenizme karşı “Kürt halkına özgürlük! Eşitlik, özgürlük, gönüllü birlik!”, “Kürt halkına özgürlük, yaşasın işçilerin birliği halkların kardeşliği!” şiarlı küçük afişlerimizi kullandık.

Afiş çalışmamızı işçi ve emekçilerin oturdukları semtlerde, sanayi havzalarında ve merkezi geçiş güzergahlarında gerçekleştirdik. Sefaköy İnönü Mahallesi, Halkalı Yolu, Çınar Yolu, Papaz Köprüsü, Şahintepe, Bayramtepe, İkitelli Organize Sanayi, İkitelli Köyiçi, Atatürk, Evren ve Ateştuğla mahalleleri, Güneşli-Mahmutbey yolu, Barboros Mahallesi, Bağcılar İnönü Mahallesi, Yenibosna sanayi bölgesi, Zafer Mahallesi, Şirinevler’de, E-5 üstünde Bağlar, Yeni Bosna, Şirinevler, İncirli, Merter, Ambarlı, Topkapı, Ayvansaray, Halıcıoğlu mevkilerinde afişlerimiz duvarları, panoları, trafo ve üst geçitleri süsledi.

Partimizin işçi ve emekçilere seslenen bildirilerini de yine emekçi semtlerinde yaygın bir şekilde dağıttık. Sefaköy İnönü ve Söğütlüçeşme Mahalleleri, Şahintepe Mahallesi, İkitelli Köyiçi ve Atatürk mahalleleri, Yeni Bosna Zafer Mahallesi, Bahçelievler Soğanlı Mahallesi pratik faliyetimize konu olan semtler oldular.

Yine E-5 üstünde ve semtlerde, partimizin 10. yıldönümü ve güncel gelişmeler üzerine çeşitli yazılamalar gerçekleştirdik. E-5 üzerinde Çocuk Esirgeme Kurumu'nun olduğu mevkide “10. Yılında şan olsun partimiz TKİP!”, İncirli’de “Yeni Ekimler’in Partisi 10. Yılında!”, Zeytinburnu tarafında “Parti, devrim, sosyalizm!”, Topkapı civarında “Krizin faturası sermayeye!”, “Yaşasın partimiz TKİP!”, Halıcıoğlu’nda “TKİP 10. Yılında!” yazılamaları ve “TKİP” imzalamaları gerçekleştirdik.

Ayrıca Sefaköy Söğütlüçeşme Mahallesi’ne “Parti, devrim, sosyalizm!”, “Krizin faturası sermayeye!”, Halkalı fabrikalar yolu üzerine “İşçiler partiye!”, “Krizin faturası sermayeye!”, “10. yılında şan olsun partimiz TKİP!”, “Desa işçisi zulme boyun eğmeyecek!” şiarlı yazılamalar ile “TKİP” imzalamaları gerçekleştirdik.

Sefaköy’den Komünistler

Kesintisiz bir devrimci pratik faaliyet!

Eylül ayında pratik faaliyetimizi 1 Eylül Dünya Barış Günü, çeteleşen devlet çürüyen düzen gerçeği ve 12 Eylül gündemleri üzerinden yürüttük. Büyük büyük afişlerimizde, “Çürümüş düzene karşı tek yol devrim! Kurtuluş sosyalizm!”, “Kapitalizm savaş demektir! Barış sosyalizmle gelecek!”; küçük boy afişlerimizde ise, “Yaşasın sosyalist işçi-emekçi iktidarı!”, “Halkların kurtuluşu ve gerçek barışı sosyalizmde!”, “Haramilerin saltanatını yıkacağız!”, “Kahrolsun sermaye diktatörlüğü!” şiarları yer alıyordu

Afiş faaliyetimizi şu bölgelere taşıdık: Küçükçekmece Köprülü kavşağı ve sağlı-sollu tarafları, İÜ Avcılar Kampusü çevresi ve Beylikdüzü Carrefour güzergahına kadar uzanan E-5 hattı, Hadımköy yolu, Kıraç fabrikalar bölgesi, Kıraç Kuruçeşme Mahallesi, Örnek Mahallesi, Kuzuyolu’ndan Esenyurt’a uzanan ana güzergah, Saadetdere ve Sonevler mahalleleri.

12 Eylül gündemli yazılamalarımızı ise Kuzuyolu, Esenyurt meydan ve çevresi, Balıkyolu ve Atalay Caddesi, Ambarlı köprülü kavşağında sağlı-sollu dört noktaya yaptık.

Ulucanlar katliamı ve direnişini de afiş ve yazılamalarımızla işçi ve emekçilere taşıdık. Kıraç fabrikalar bölgesi, Kıraç Kuruçeşme Mahallesi, Kıraç Meydan ve Çevre mahalleleri, Örnek Mahallesi, Kuzuyolu, Depo durağından Esenyurt meydanına kadar uzanan ana güzergâh, İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampusü ve çevresi ile Küçükçekmece Köprülü Kavşağı’nda afişlerimizi kullandık. Ayrıca, Firüzköy fabrikalar yoluna ile E-5’te bulunan Beylikdüzü Carrefour’un güzergâhındaki bir noktaya “Ulucanlar katliamının hesabını soracağız!/TKİP”, “Yaşasın Ulucanlar direnişimiz!/TKİP” yazılamaları yaptık.

10 yıl kampanyamızı da yaygın bir faaliyete konu ettik. Büyük boy afişlerimiz, “Parti, sınıf, devrim! TKİP 10. Yılında!“, “Sınıfa karşı sınıf, düzene karşı devrim!”, “İşçi sınıfı savaşacak, sosyalizm kazanacak“, “Ekim Devrimi 91. Yılında! Sosyalizm kazanacak!”, Ekim’den partiye, partiyle devrime!” şiarlarından oluşuyordu.

Küçük boy afişlerimiz, “TKİP 10. Yılında! Parti, sınıf, devrim, sosyalizm!“, “TKİP 10. Yılında! Özgürlük, devrim, sosyalizm!“, “Yeni Ekimler için TKİP saflarına!“, “Devrimin ve sosyalizmin partisi TKİP 10. Yılında!” şiarlarından oluştu.

Duvar yazılamalarımız ise, “TKİP 10. Yılında!”, “Sınıfın devrimci partisi TKİP 10. Yılında”, “Yeni Ekimler’in partisi 10. Yılında!”, “10. Yılında partiyle devrime!”, “Yeni Ekimler için TKİP saflarına!”, “Kahrolsun ücretli kölelik düzeni, yaşasın sosyalizm! TKİP 10. Yılında!”, “TKİP 10. Yılında! Yaşasın Türkiye Komünist İşçi Partisi!”, “İşçi sınıfı savaşacak, sosyalizm kazanacak!“ şiarlarından oluşuyordu. Yazılamalarımızı da aynı mahalle ve güzergahlara yaptık.

Ardından, aynı şiarların yanısıra kriz gündemli kuşlarımızla bölgemizdeki ana güzergâhları, meydanları, sanayi havzalarını ve emekçi semtlerini donattık.

Partimizin işçi ve emekçilere seslendiği bildiriyi ise Kıraç Kuruçeşme ve Yeni Mahalle, Depo Mahallesi, Örnek Mahallesi, İncirtepe, Haramidere, Fatih ve Yeşilkent mahallelerine dağıttık.

10 yıl kampanyamız boyunca 300 küçük, 300 büyük boy afiş, 2700 bildiri, 12 bin kuş kullandık, 50’yi aşkın noktaya yazılama yaptık.

Esenyurt‘tan Komünistler


Üste